Domaine Saint Pierre Vacqueyras Blanc bílé víno
Kód: 2853Přijďte ochutnat vína od francouzských vinařů a jídla od našich kuchařů.
Vinaře známe osobně a víme, jak pečují o své vinohrady a jak se o svá vína starají.
Vína dovážíme sami a každé z nich jsme osobně ochutnali a dovezli přímo od vinaře.
Unikátní vína z rodinných vinařství, která jsou produkována v malém množství.
Detailní popis produktu
|
AROMA 1 - 5 |
PLNOST 1 - 5 |
KDY PÍT hned/potenciál/archiv |
|
|
|
![]() |
![]() |
Domaine Saint Pierre
Vacqueyras Blanc bílé víno
Přezdívka vína / ID
Zamilovaný Herkules (Víno má sílu (15% vol.), ale přesto působí božsky jemně a elegantně.)
Apelace
AOC Vacqueyras
Odrůdy
Viognier 25%, Roussanne 25%, Clairette 25%, Grenache Blanc 25%
Popis
Až překvapivě harmonické víno. Působí velmi lehce a elegantně i přes vysokou úroveň alkoholu. Na nose květinové tóny - akát, růže, pivoňka. Na chuti zahradní ovoce, i kandované ovoce a rozinky z částečné vinifikace v sudech po Château d´ Yquem. Velmi komplexní. Výborné teď a vhodné i k archivaci – pokud to ovšem vydržíte vy.
Terroir a výroba
Filozofie „rozumného vinohradnictví“ – respektují přírodu a terroir, podpůrné přípravky používají jen v nezbytných případech. Terroir: směs vápenitých oblázků a červeného jílu s pískem. Půda je chudá na výživu, proto je réva nucena jít kořeny do hloubky pro živiny a vodu. Nízká výtěžnost 36 hl/ha. Vinifikace všech 4 odrůd společně v assambláži. Vinifikace probíhá z 20% v použitých barikových sudech po vínech z Château d´ Yquem. Zrání 6 měsíců, 80% v tanku a 20% v bariku.
Archivace
Do 8 let
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Kvalitní francouzská vína |
|---|---|
| Ročník: | 2024 |
| Plnost 1-5: | 3 (ze stupnice 1 - 5) |
| Aroma 1-5: | 4 (ze stupnice 1 - 5) |
| Doména: | Domaine Saint Pierre |
| Odrůdy: | Roussanne, Grenache Blanc, Clairette, Viognier |
| Oblast: | Rhôna - jih |
| Vinohradnictví: | Udržitelné zemědělství |
| Druh vína: | Bílé |
| ? Apelace: | AOC Vacqueyras |
Domaine Saint Pierre
Kde je najdeme?
Violès, jižní Rhona, poblíž Vacqueyras a Gigondas
Historie:
Rodinné vinařství.
Jean-François FAUQUE je vystudovaný enolog na Institutu v Bordeaux. Se svým bratrem Philippem a dnes jeho synem Jeanem udržuje tradici, kterou jim předali jeho rodiče a jeho prarodiče z otcovy i matčiny strany. Dnes si rodina mezi sebe dělí práci na vinici, vinifikaci a marketing. Neustále se zajímá o zlepšování kvality svých vín.
Rozloha vinic:
51 ha
Apelace:
AOC Vacqueyras
AOC Plan de Dieu
AOC Côtes du Rhône Villages
AOC Côtes du Rhône
Vin de Pays
Zajímavosti & filosofie vinařství:
Název domény Saint Pierre je inspirovaný Svatým Patronem obce.
Jean-François FAUQUE se drží se filozofie „rozumného zemědělství“ – respektují přírodu a terroir, podpůrné přípravky používají jen v nezbytných případech.
Vinifikace probíhá tradičně, vína zrají ve velkých, lety používaných dubových sudech „foudres“.
Velkou pozornost věnují asambláži jednotlivých cuvé – poměr odrůd míchají podle kvality daného ročníku.



