Cidre Val de Rance

 

Cidre Val de Rance

 

V lednu 2019 jsme se stali výhradními dovozci cidru Val de Rance do Česka. Širokou nabídku vín, které dovážíme z několika regionů Francie, jsme tak rozšířili o další oblíbený produkt který má ve Francii velkou tradici. Domovinou cidru Val de Rance je Bretaň, provincie na západě Francie, jenž je regionem, kde se tento nápoj vyrábí celá staletí. Jsou to zejména původní místní odrůdy jablek, kterým se zde výborně daří a dávají cidru jeho nezaměnitelnou plnou ovocnou chuť s okouzlujícím aroma.

 

Celé portfolio cidrů značky Val de Rance nabízíme maloobchodním zákazníkům na našem e-shopu, hostům našich vináren a také velkoobchodním partnerům z řad kavárníků, majitelů restaurací a obchodů. Chcete-li se tát jedním z nich neváhejte nás navštívit nebo kontaktovat, případně vybírejte z naší nabídky na e-shopu. Pro více informací o cenách a možnostech spolupráce pro velkoobchodní partnery pište na: jan@pasapas.cz nebo volejte na tel.: 733 785 991.

 

O cidru

 

Cider (francouzsky Cidre) je mírně alkoholický lehce perlivý nápoj vyrobený ze zkvašeného jablečného moštu. Podle některých historických pramenů má svůj původ ve Francii, podle jiných v Anglii. Ať je jeho původ jakýkoliv, jedním z tradičních regionů, kde se cider po staletí vyrábí, je provincie Bretani v západní Francii. Právě odtud pochází cidre značky Val de Rance, jehož výhradními dovozci do Česka jsme se stali v lednu 2019.

 

Ve Val de Rance se cidre vyrábí tradičně. Základem jsou vhodně vybrané odrůdy pěstovaných jablek. Ty jsou po sklizni vylisovány a šťáva z nich pak kvasí a zraje v dubových sudech. Podle použitých odrůd a délky procesu kvašení, respektive množství cukru přeměněného na alkohol, se cidre ve Francii dělí na dva základní druhy doux (sladký, obvykle 2% alk.) a brut (suchý, kolem 5% alk.).

 

Popularita cidru v Česku odstartovala před několika lety. Díky své ovocné osvěžující chuti a nízkému obsahu alkoholu je skvělou alternativou k pivu i vínu. S rostoucí oblibou čistě přírodních nápojů za použití tradičních výrobních postupů, se v nabídce nejlepších výrobců objevují i nepasterizované a nefiltrované cidry. I takové včetně nealkoholických v nabídce Val de Rance najdete.

 

 

Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Sleduj naše profily
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Archív
Please reload

Tagy