Degustace s francouzským vinařem v Dejvicích

Degustace s francouzským vinařem v Dejvicích

 

Koncem listopadu nás navštíví vinař Thibaut Chamfort z Domaine de Verquiere. a souhlasil s tím, že osobně představí svá vína a povede hosty degustací. Proto jsme se rozhodli uspořádat další z občasných degustací za účasti něterého z "našich" vinařů z Francie, která se uskuteční 27. listopadu od 19 hodin v našem obchodě v Dejvicích na Puškinovo náměstí. 

 

Tradice vinařství přechází již po 4. generaci z otce na syna. Nyní je vinařství v rukou Romaina a Thibauta Chamfort, kteří se drží tradičních metod výroby vína i hospodaření na vinici. Jejich vášeň v oboru zahrnuje i přeměnu svých vinic na ekologické. Historie rodinného vinařství začíná u pradědečka Edmonda, který vinařství koupil se snahou navrátit mu život. Svá sudová vína dodával nejlepším obchodníkům v okolí. Dědeček Louis začal víno stáčet do lahví a rozšířil plochu vinic. Další generace, Bernard a jeho žena Geneviève, převzala udržování vinic i způsobu výroby a přičinila se o rozšíření prodeje do celé Francie a zahraničí.

 

Nyní je vinařství na svém vrcholu, co se kvality vín týče, a může se pyšnit apelacemi jako je Sablet a Plan de Dieu. Červená vína disponují velkorysou ovocností, elegancí a kořenitostí. Bílá vína doplňují bohatou nabídku červených vín a slouží zvláště jako doplněk k horkým letním dnům. Půdy vinic pocházejí z kopců bohatých na jíl a vápenec. Réva je vystavena velkému množství slunečných paprsků během celého roku a mistrál čistí révu a dodává odrůdám jemnost. Vinařství schovává ve svých kamenných zdech tři technologické prostory, pro skladování vína, pro výrobu a pro zrání vín v dubových sudech, kde víno čeká na lahvování 6 až 8 měsíců.

 

Thibaut představí kompletní kolekci svých vín, kterou s ním ochutnáte. Celkem vás čeká sedm vzorků skvělých vín a samozřejmě nebude chybět občerstvení složené z delikates z naší nabídky.

 

Na degustačním listu budou tato vína:

Côtes-du-Rhône Villages Sablet Blanc

Côtes-du-Rhône Rosé

Côtes-du-Rhône Rouge

Côtes-du-Rhône Villages Plan de Dieu Rouge

Côtes-du-Rhône Villages Sablet Rouge

Côtes-du-Rhône Rasteau Rouge

Côtes-du-Rhône Vacqueyras Rouge

Côtes-du-Rhône Rasteau 1928 Rouge

 

Začínáme v 19 hodin.

Cena degustace je 690,- Kč za osobu

Rezervace na tel.: 733 786 080 nebo na tomas@pasapas.cz

Za závaznou rezervaci považujeme takovou, která je uhrazena předem v hotovosti nebo převodem na náš účet.

 

Těšíme se na Vás

 

 

 

Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Sleduj naše profily
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Archív
Please reload

Tagy
Please reload

 © 2016 - 2019 Na břehu Rhôny