Představujeme Domaine de Trescombier

Představujeme Domaine de Trescombier

 

Domaine de Trescombier je dalším příkladem mladého vinařství, jehož majitelé si již na samém začátku uvědomili, jak důležitá je pečlivá, šetrná a ekologická péče o vinohrady a respekt k terroir. Podařilo se jim perfektně zkombinovat inovace, know-hov a tradiční hodnoty vinařů. Postupně získali pro všechny své vinice potřebnou certifikaci Agriculture Biologique a jejich produkce je plně v režimu ekologického zemědělství.

 

Celkem v tomto vinařství hospodaří na 23 hektarech vlastních vinic, které se rozprostírají v údolí údolí Cèze v blízkosti středověké vesnice Cornillon. Půdní složení je pestré, od hlinito-vápenitého po štěrkopísky, přičemž na každém půdním profilu je vysazena ta odrůda, které se na něm daří. Ve vinohradech rostou jak staré, tak mladé keře révy. Zastoupeny jsou odrůdy Grenache (banc i noir), Syrah, Merlot, Carignan, Cinsault, Viognier, Roussanne a Aubun. Díky této pestrosti jsou ve vinařství produkována skvělá cuvée i jednoodrůdová vína z různě starých keřů a různých poloh.

 

Každé víno z Domaine de Trescombier má svůj vlastní charakter a je v něm čitelný rukopis vinaře. Jsou jemná a vyvážená, bohatá na aroma ve vůni i v chuti s dominujícími ovocnými tóny, opřené například o nuance medu, lučních květů nebo fenyklu. Do naší nabídky jsme na základě našich dosavadních zkušeností s poptávkou od našich zákazníků vybrali z jejich produkce taková vína, která vás jistě potěší.

 

Domaine de Trescombier Côtes du Rhône Fabiola Blanc

Odrůdy: 40% Grenache blanc, 30% Viognier, 30% Roussanne

Popis: Sklizeň hroznů je manuální bez použití mechanizace s regulovaným výnosem 45 hl/ha. Každá odrůda je lisována a vinifikována odděleně. Fermantace probíhá v kádích při kontrolované teplotě a zrání na jemných kalech.

Charakteristika: Víno má slámově žlutou barvu. V bohatém aroma lze cítit ovocné tóny broskví, meruněk a hrušek, bílé květy, a také pražené mandle. Na patře je lehké a živé, zároveň dobře vyvážené, s příjemným závěrem.

Gastronomie: Víno je k použití v gastronomii velmi flexibilní. Je vhodné jako aperitiv a dobře doprovodí grilované ryby, slávky, zelený chřest, sushi, kozí sýry nebo také ovocné dezerty.


 

Domaine de Trescombier Côtes du Rhône Fabiola Rouge

Odrůdy: 60% Syrah, 40% Grenache noir

Popis: Hrozny pro výrobu tohoto vína pochází z keřů na hlinito-vápencovém a kamenitém podloží. Sklizeň probíhá za dodržení reguovaného výnosu 45 hl/ha, aby se docílilo lepší kvality hroznů. Roční produkce je cca 6000 lahví.

Charakteristika: Barva vína je višňově červená. V příjeně ovocné vůni se projevují tóny malin, ostružin, višní a fenyklu. Chuť je ovocná a dobře navazující na vůni.

Gastronomie: Víno se velmi dobře pije samotné a to i při delších večer, ale vhodně doprovodí například grilovaná červená masa nebo Boeuf Bourguignon.


 

Domaine de Trescombier Côtes du Rhône Viognier

Odrůda: 100% Viognier

Popis: Po ruční sklizni putují hrozny rovnou do vinařství, kde jsou šetrně slisovány. Následuje fermentace v kádích za nízkých kontrolovaných teplot. Macerace probíhá při řízené teplotě a zrání na jemných kvasničných kalech.

Charakteristika: Víno má zářivě zlatavou barvou. Ve vůni je intenzivní s tóny citrusových plodů, exotickéo ovoce, bílých květů a medu. Chuť je elegntní a vyvážená, se stopou citrusů a medu, s příjemným přetrvávajícím závěrem.

Gastronomie: Víno skvěle poslouží jako aperitiv, dobře doprovodí středně vyzrálé sýry s želé, mořské plody a grilované ryby, ale také dezerty s čerstvým ovocem.

Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Sleduj naše profily
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Archív
Please reload

Tagy
Please reload

 © 2016 - 2019 Na břehu Rhôny