Letní vinné tipy

Představujeme několik tipů vín, které jsou díky své lehkosti, svěží ovocné kyselince a aroma ideální i k delšímu popíjení v letních dnech a večerech. Nechte se inspirovat, ochutnávejte, popíjejte...

 

DOMAINE DU MAS ROUGE FUNAMBULLES BLANC 

Odrůda: 100% Muscat à petits grains (Muškát žlutý) 

Oblast: Languedoc-Roussillon

Vychlazené bublinky k létu zkrátka patří. Toto šumivé víno je navíc velmi příjemně ovocné s typickými tóny muškátu. Je vyrobené metodou charmat (viz. článek Šumivky a bublinky), takže je lehké a příjemně osvěží.

 

 
 
CHÂTEAU HAUT-BLANVILLE VERMENTINO "SOLAL"

Odrůda: 100% Vermentino

Oblast: Languedoc-Roussillon

Jde svým způsobem o vyjímečné víno v naší nabídce, neboť je z odrůdy, která se pěstuje spíše na Sardinii nebo v Toskánsku. Loni v létě jsme jej nabízeli jako novinku a protože mělo veliký úspěch, nechybí v našich skladech ani letos.

 

 

 

DOMAINE DE PUILACHER IGP PROLOGUE ROSÉ

Odrůda: 100% Syrah

Oblast: Languedoc-Roussillon

Toto víno je úplnou novinkou v naší nabídce, kterou jsem vybrali záměrně na letošní léto. Je lehké, nekomplikované a svěží, zkrátka takové, aby se v létě dobře pilo a osvěžilo. Navíc z oblíbené odrůdy Syrah.


 

 

DOMAINE JAUME IGP BLANC (5L bag-in-box)

Odrůdy: Clairette, Grenache, Marsanne, Roussane, Viognier

Oblast: CÔTES DU RHÔNE

Velké balení může v létě přijít vhod. Letní slavnost, barbecue nebo piknik, nejen tam se může praktické pětilitrové balení vyplatit. V lednici vydrží bez ztráty kvality klidně celý měsíc. Navíc tato skvělá směs odrůd se zkrátka povedla a nabízí skvělý poměr cena „výkon“.

 

 

Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Sleduj naše profily
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Archív
Please reload

Tagy
Please reload

 © 2016 - 2019 Na břehu Rhôny