Francouzská vinařka v Dejvicích

Degustace za účasti francouzské vinařky v Dejvicích.

 

Na pátek 12. ledna jsme připravili první řízenou degustaci vín za účasti vinaře v tomto roce. Svá vína představí Nadine Auray-Jauffret z Château Terre Forte. Nadine je nejen skvělá vinařka, ale také svérázná a milá dáma, při jejímž výkladu se rozhodně nudit nebudete.  Těšit se můžete i na vína starších ročníků a také na úplnou novinku v portfoliu vín tohoto vinařství.

 

Na degustaci ochutnáme sedm vzorků zajímavých vín této svébytné domény, kterou Nadine spravuje se svým manželem Pierrem, jehož rodina se v kraji věnuje vinařství už od poloviny 19. století a vinařské řemeslo se v rodině předávalo z generace na generaci (viz. níže popis vinařství).

 

Kdy? 12. ledna v 18:30

Kde? Na břehu Rhôny - obchod a degustační klubovna, Puškinovo nám. 13, Praha Praha 6-Bubeneč (více o pobočce ZDE)

Cena včetně pestrého občerstvení, které připraví naše nové bistro na stejné adrese je 590,- Kč na osobu.

Za zvýhodněnou cenu 990,- Kč navíc ke vstupu získáte poukaz v hodnotě 500,- Kč, který můžete využít na nákup degustovaných vín rovnou na místě nebo kdykoliv během roku k útratě v kterékoliv z našich poboček.

 

Rezervace na: tomas@pasapas.cz

Pozor: Kapacita omezena jen pouze pro 10 hostů. S rezervací neváhejte!

 

Těšíme se na Vás!

 

O vinařství:

Pierre Jauffret pochází z rodu vinařů, kde se řemeslo předává z generace na generaci. Nejstarší z rodu byl vinař A. Valladier. Ten v roce 1856 založil svůj vinohrad v Rochefort du Gard. Městečko se nachází mezi Nîmes, Tavelem a Avignonem. Na tomto terroir byl v roce 2000 založen Château Terre Forte, kde Pierre navazuje na bohatou historii a rodinné kořeny. Jeho cílem je zachování kvality půdy a životního prostředí, proto vína vznikají organickým a bio-dynamickým procesem a jsou nefiltrovaná.

 

Rodina Jauffret vlastní 20 hektarů vinohradů, kde pěstují odrůdy jako Grenache, Syrah, Mourvèdre, starý Carignan, Viognier, Bourboulenc, Grenache blanc a Picpoul (stáří této odrůdy je více než 70 let!) Rostou na několika půdách, zvláště na jílovito-vápenatém podloží a hlubokých kamenitých půdách s kulatými oblázky na povrchu.

 

Hrozny se sklízejí dle fenolické zralosti, každá odrůda je vinifikována samostatně. Po pomletí proces vinifikace trvá v nádržích různě po dobu 15 až 40 dní. Při tradičním kvasném procesu se používá velmi malé množství síry, v některých případech se nepoužívá vůbec. To vše k zachování organické vlastnosti vína. Část z nich zraje v dubových sudech barrique a část v betonových nádržích. Pierre vína lahvuje, až když uzná za vhodné, že jsou připravena ke konzumaci. Proto zde nalezneme i starší vyzrálé ročníky.

 

Poznámka:

Další degustaci s Nadine chystáme už 15. ledna ve vinném klubu Na břehu Rhôny Za rohem.

 

 

 

 

 

Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Sleduj naše profily
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Archív
Please reload

Tagy
Please reload

 © 2016 - 2019 Na břehu Rhôny