Francouzský vinař v Dejvicích

Thibaut Chamfort z Domaine Verquiere v Dejvicích

 

Příští týden nás ještě před koncem roku a vánočními svátky navštíví Thibaut Chamfort z Domaine Verquiere. Vinař, se kterým spolupracujeme od samého začátku a jehož vína si naši zákazníci za dlouhou dobu spolupráce oblíbili.

Rozhodli jsme se toho využít, zprostředkovat pro vás 12. 12. od 18:30 setkání s Thibautem a společně s ním jsme připravili pestré degustační menu v párování s jeho skvělými víny, ke kterým vám rád něco poví osobně.

Vstupné je zdarma. Kapacita našeho nového bistra v Dejvicích je omezená a proto doporučujeme včasnou rezervaci. Tu lze provést telefonicky na 777 777 706 nebo přes Restu

Těšíme se na Vás!

 

O vinařství

 

Tradice ve vinařství Verquiere přechází již po 4. generaci z otce na syna. Nyní je vinařství v rukou bratrů Romaina a Thibauta Chamfort, kteří se drží tradičních metod výroby vína i hospodaření na vinici. Jejich vášeň v oboru zahrnuje i přeměnu svých vinic na ekologické.

 

Historie rodinného vinařství začala u jejich pradědečka Edmonda, který vinařství koupil se snahou navrátit mu život. Svá sudová vína dodával nejlepším obchodníkům v okolí. Dědeček Louis začal víno stáčet do lahví a rozšířil plochu vinic. Další generace, Bernard a jeho žena Geneviève, převzala udržování vinic i způsobu výroby a přičinila se o rozšíření prodeje do celé Francie a zahraničí.

 

Nyní je vinařství na svém vrcholu, co se kvality vín týče, a může se pyšnit apelacemi jako je Sablet, Plan de Dieu, Rasteau a Vacqueyras. Červená vína disponují velkorysou ovocností, elegancí a kořenitostí. Bílá vína doplňují bohatou nabídku červených vín a díky svému svěžímu ovocnému aroma s příjemnou mineralitou a kyselinkou jsou ideální do letních dnů.

 

Vinice se rozprostírají na kopcích s půdou bohatou na jíl a vápenec. Réva je vystavena velkému množství slunečných paprsků během celého roku a mistrál čistí révu a dodává odrůdám jemnost. Vinařství schovává ve svých kamenných zdech tři technologické prostory, pro skladování vína, pro výrobu a pro zrání vín v dubových sudech, kde víno čeká na lahvování 6 až 8 měsíců.

 

Nabídku vín z této domény najdete také v našem e-shopu ZDE.

 

 

 

 

Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Sleduj naše profily
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Archív
Please reload

Tagy
Please reload

 © 2016 - 2019 Na břehu Rhôny