Bonne Dégustation - Pravý břeh Rhôny

Degustace vín z pravého břehu

 

Nenechte si ujít poslední z tématických degustací v tomto roce, která se koná v úterý 28. listopadu. Pro letošní poslední ochutnávku Na Břehu Rhôny Za Rohem jsme zvolili zatím spíše méně známou oblast na Jížní Rhôně - pravý břeh.

 

Zatímco mezi levým břehem řeky Rhôny a pobřežím Středozemního moře se nachází známé Cru jako například Châteauneuf-du-Pape, Gigondas nebo Vacqueyras a obecně je tato oblast hustěji poseta známými vinařskými obcemi a městečky, protější břeh v tomto ohledu může nabídnout méně. To ovšem neplatí o kvalitě vín. Nachází se zde velmi zajímavá terroir a je až fascinující, jaký projev zdejší vína mají. 

 

I na pravém břehu se nachází dvě Cru - Tavel a Lirac, Právě vína z těchto obcí budete mít možnost ochutnat. Za zmínku stojí například růžové víno z cru Tavel, které je jako jedno z mála růžových vín na světě doporučené k archivaci. Těšit se můžete také na minerální a svěží vína z druhého cru Lirac, burgundským  stylem produkovaná vína z vesničky Signargues nebo "tajnosti" z vinařství Pélaquié z malé obce Laudun.
 

Začátek degustace 28. listopadu v 19:00.
Cena degustace včetně drobného pohoštění je 650,-.
Svá místa si můžete rezervovat na: tomas@pasapas.cz, případně přes portál restu.cz, v sekci akce nebo po 17 hodině na telefonu 733 785 665

Tým vinného klubu Za Rohem.

Břeh Rhôny Za rohem
Rašínovo nábřeží 32, Praha 2

http://www.nabrehurhony.cz/na-brehu-rhony-za-rohem

Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Sleduj naše profily
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Archív
Please reload

Tagy
Please reload

 © 2016 - 2019 Na břehu Rhôny