Výběr sommeliera na říjen

Výběr sommeliera na říjen

V říjnu si v našich podnicích můžete dát na skleničku vína, která se hodí k období babího léta. Pro případ teplejších a slunečnějších dnů jsme opět vybrali svěží a ovocné muškátové šumivé víno, lehké a elegantní bílé nebo růžové s příjemnou svěží kyselinkou. Naopak pro chladnější říjnové dny a delší večery jsme vybrali dvě elegantní a tělnatá červená vína. Jedno s apelací Côtes du Rhône Village a dokonce z Gadagne, tedy jedné ze zhruba dvaceti obcí, jejichž název může být uveden na etiketě. Druhým červeným je noblesní víno, které by nemělo uniknout každému, kdo hledá opravdu jedinečné víno. Je jím víno z nejvyšším apelačním označením, pocházející z mnohaletých vinic a je školeno více než rok v dubových sudech. Díky cenově zvýhodněné nabídce v našem e-shopu navíc máte možnost tato vína nakoupit za velmi zajímavé ceny.

 

 

Domaine du Mas Rouge Funambulles Blanc

Odrůdy: Muscat à petits grains / Muškát žlutý

Vinařství se nachází v regionu Languedoc-Roussillon necelý kilometr od mořského pobřeží, mezi městy Sète a Montpellier. Klima je zde typicky středomořské a bohaté na slunečné dny (přes 300 slunečných dnů v roce). Kombinace klimatu a vápenatého podloží je ideální pro pěstování můškátové odrůdy, z níž pochází i toto svěží šumivé víno, které se skvěle hodí do teplých letních dnů — nejen jako osvěžující aperitiv.

 

Domaine des Chanssaud Côtes du Rhône Blanc

Odrůdy: Grenache blanc, Clairette

Doména nedaleko slavné obce Châteauneuf-du-Pape, jenž je vstupní bránou do kouzelné krajiny Provence, vlastní Patrick Jaume s rodinou. Vinařství patří rodině Jaume již od roku 1826. V roce 1985 Patrick zahájil ve vinařství renesanci a nyní hospodaří na vinicích v apelacích Côtes-du-rhône (26 ha) a ve světoznámém Châteauneuf-du-Pape (20 ha). Během práce na vinici nepoužívá insekticidy a celkově při pěstování vína pracuje s pochopením pro životní prostředí a snahou o jeho zachování.

 

 

Domaine André Berthet-Rayne Côtes du Rhône Rosé

Odrůdy: Grenache, Syrah, Cinsault

V Domaine André Berthet-Rayne se vášeň pro pěstování vinné révy a produkci vína přenáší z otce na syna již po čtyři generace. Když v roce 1880 pradědeček zakládal vinařství, rod vlastnil pouze 6 hektarů vinic a olivový sad. André dnes hospodaří na 22 hektarech vinic, které se nacházejí na území města Cairanne na levém břehu řeky Rhôny. Většinu vinné révy tvoří staré šedesátileté keře a některé mají i 100 let. Andrého vína jsou elegantní a rafinované zároveň.

 

 

 

Domaine du Bois de Saint-Jean Gadagne Comte d’Ust Rouge

Odrůdy: 85 % Syrah a 15% dalších odrůd

Rodinné vinařství Josepha a jeho synů, Vincenta a Xaviera, se rozprostírá ve světoznámých vinných oblastech Vacqueyras a Châteauneuf-du-Pape. Nejstarší vinice, pěstované mezi olivovníky, zakoupil pradědeček Joseph v roce 1910. Tato starodávná vinice dává své plody dodnes. Nicméně doména du Bois de Saint-Jean jako taková byla založena o 80 let později, kdy byl zakoupen sklep o kapacitě 200hl. Doména začala vzkvétat díky rozšíření sklepa na 2500 hl, nákupu dalších vinic a moderních technologií. Toto víno je zajímavé tím, že v něm dominuje odrůda Syrah pocházející z téměř padesátiletých keřů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Domaine Jaume Vinsobres Clos des Echalas

Odrůdy: Grenache noir, Syrah

Doménu vlastní bratři Pascal a Richard Jaume s rodinou a jdou ve stopách svých předků. V roce 2005 oslavili sté výročí vinařství. K prevenci proti chorobám révy používají pouze organické látky, mezi vinicemi vysazují luštěniny a obiloviny pro správnou obranyschopnost půdy. Průměrné stáří keřů, z nichž pochází hrozny pro výrobu tohoto vína, je 70 let a před lahvováním víno zraje v nových dubových sudech minimálně 15 měsíců na kalech. Ve vinařství se toto víno vyrábí jen v dobrých ročnících a to v omezeném množství 6600 lahví.

 

Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Sleduj naše profily
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Archív
Please reload

Tagy
Please reload

 © 2016 - 2019 Na břehu Rhôny