Výběr sommeliera na září

Výběr sommeliera na září

Září bývá na obvykle na slunečné dny a příjemné teploty štědré. Výběr sommeliera na září se tedy nese ještě v letním "režimu".

 

Volba opět padla na  skvělé muškátové šumivé víno, které svým ovocně medovým aroma a svěží kyselinkou potěší každého milovníka bublinek. První z bílých vín má v sobě trošku mladistvé drzosti a divokosti. Pochází z regionu Languedoc a jde také o úplnou novinku v naší nabídce. Druhé bílé víno je naopak vyzrálejší a elegantní a je z portfolia našeho zavedeného dodavatele. Růžové víno je poměrně specifické. Vyrábí je vinař, který dělá spíše mužná, ale zároveň galantní vína, která umí svým projevem velmi příjemně překvapit. No a kdyby se vám chtělo nejen za chladnějších letně-podzimních večerů rozjímat nad hlubšími tématy, tak do pětice jsme na tento měsíc vybrali opravdovou lahůdku z vyhlášeného a stále oblíbenějšího Cru - Vacqueyras. 

 

 

 

Domaine du Mas Rouge Funambulles Blanc

 

 

Odrůdy: Muscat à petits grains / Muškát žlutý

Vinařství se nachází v regionu Languedoc-Roussillon necelý kilometr od mořského pobřeží, mezi městy Sète a Montpellier. Klima je zde typicky středomořské a bohaté na slunečné dny (přes 300 slunečných dnů v roce). Kombinace klimatu a vápenatého podloží je ideální pro pěstování můškátové odrůdy, z níž pochází i toto svěží šumivé víno, které se skvěle hodí do teplých letních dnů — nejen jako osvěžující aperitiv.

 

 

 

 

 

Domaine Virgile Joly Le Joly Blanc

 

Odrůdy: Grenache blanc, Roussanne

Toto vinařství vede mladý, ale zkušený vinař Virgile Joly. Jeho doména se nachází v Saint-Saturnin-de-Lucian v regionu Languedoc na úpatí náhorní plošiny Larzac s výhledem na Středozemní moře. V tomto skvělém terroir se víno pěstuje už celá staletí. Virgile své vinařství řídí podle principů ekologického zemědělství, přičemž certifikát pro svá vína získal už v roce 2001. Virgile jde svou vlastní cestou a jeho vína jsou skvělým důkazem toho, že se tato filozofie vyplácí.

 

 

 

 

Domaine Jaume Référence Blanc 

 

 

Odrůdy: Grenache blanc, Marsanne, Clairette, Roussanne, Viognier

Historie rodinného vinařství Domaine Jaume začíná Henrim Chauvetem a Baronem Le Royem, který dal založit označení kontrolované kvality AOC. Nyní vlastní doménu Pascal a Richard s rodinou, kteří jdou ve stopách svých předků. V roce 2005 oslavili sté výročí vinařství. K prevenci proti chorobám révy používají pouze organické látky, mezi vinicemi vysazují luštěniny a obiloviny pro správnou obranyschopnost půdy.

 

 

 

Domaine Vincent Beaumet Vin de France Rosé

 

Odrůdy: Grenache, Syrah

Již čtvrtá generace rodiny Baumet hospodaří na vinících o rozloze 30 ha. Byl to ale teprve Vincent, který doménu v roce 2009 vyvázal z kooperativního sklepa a začal dělat vína zcela samostatně. Od roku 2013 pracuje v režimu bio. Vinařství se nachází přímo ve vesnici Rochegude ve sklepení starého domu. Vincent vyrábí nezaměnitelná vína s originálním mužným projevem.

 

 

Domaine la Bouissiere Vacqueyras

 

 

Odrůdy: Grenache, Syrah, Mourvédre

Bratři Gilles a Thierry Faravelovi převzali vinařství po svém otci v roce 1989. Vlastní 12,4 ha vinic, situovaných na úpatí pohoří Montmirail v nadmořské výšce 350 m. Z toho 8,5 ha je v AOC Gigondas, s průměrným stářím keřů 45 let, a na 2,5 ha v AOC Vacqueyras, s průměrným stářím 30 let. Vína z tohoto vinařství mají plnou texturu, jsou prostoupena chutí zralých ostružin a švestek, a okořeněna růžovým a bílým pepřem.

 

 

 

Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Sleduj naše profily
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Archív
Please reload

Tagy
Please reload

 © 2016 - 2019 Na břehu Rhôny