Výběr sommeliera na červenec

Výběr Sommeliera na červenec

Léto je v plném proudu a protože do letního počasí se hodí spíše bílá nebo růžová vína, ve Výběru sommeliera na červenec jsme se zaměřili právě na ně a místo obvyklých čtyř vín, jsme tentokrát vybrali pět a nechybí mezi nimi i jedno červené.

 

Prvním z pětice vín je skvělý Lirac Blanc z "dámské" domény La Rocalière. Má podmanivé aroma, je svěží a vybalancované s příjemnou kyselinkou, takže se v teplých letních dnech dobře pije a příjemně osvěží. Druhým vínem je trošku rustikálnější a mužné víno Rochegude Blanc z Domaine Vincent Beaumet.

 

Z růžových vín neprve lehce představíme velmi zajímavé Côtes Du Rhône Rosé z Château Terre Forte. Jde o krásně pitelné víno, které lze popíjet od rána do večera a připíjet jej můžete k celému menu od předkrmu k dezertu. Druhým vínem je neméně zajímavé Cairanne „Thalie“ Rosé z Domaine André Berthet-Rayne, kterého se každý rok vyrobí pouze zhruba 1600 lahví.

 

Červencový Výběr sommeliera uzavírá skvělé „letní“ červené Vin De Pays De Vaucluse z Domaine de l‘Amauve. Má totiž aroma zralého ovoce s příjemnými taniny a je perfektní ke grilovaným masům nebo i jen tak na delší pití při letním večeru s přáteli.

 

Domaine La Rocalière Lirac Blanc

 

Odrůdy: Grenache Blanc, Clairette

Domaine la Rocalière je rodinný podnik, založený Jacquem Borrely a manžely Bernardem a Armans Mabyovými, kteří jsou dnes již na zaslouženém odpočinku. Dnes vinařství vládnou jejich dvě dcery. Séverine se stará o hospodaření na vinicích a tvorbu vín ve sklepě, Mélanie zajišťuje administrativu a prodej vín. Společně tvoří fenomenální vína z obalsti Tavel a Lirac. Vinice zaujímají plochu 50 ha a dostává se jim té nejlepší možné péče. Díky důrazu kladenému na ochranu přírody získaly sestry pro svá vína v roce 2011 certifikát ekologického zemědělství. Jejich vína jsou svěží a mají jiskru.

 

 

 

 

 

 

Domaine Vincent Baumet Rochegude Blanc

 

Odrůdy: 50% Grenache Blanc, 50% Bourboulenc

Již čtvrtá generace rodiny Baumet hospodaří na vinících o rozloze 30 ha. Byl to ale teprve Vincent, který doménu v roce 2009 vyvázal ji z kooperativního sklepa a začal dělat vína zcela samostatně. Od roku 2013 pracuje v režimu bio. Doména se nachází přímo ve vesnici Rochegude ve sklepení starého domu. Vína vyrábí v apelacích Côtes du Rhône a Côtes du Rhône Villages Rochegude a Massif d’Uchaux. Jeho vína mají osobitý "mužný"  charakter.

 

 

Château Terre Forte CDR Rosé

 

Odrůdy: Grenache, Cinsault, Syrah

Pierre Jauffret pochází z rodu vinařů, kde se řemeslo předává z generace na generaci od roku 1856. V roce 2000 založil v Rochefort du Gard Château Terre Forte, kde Pierre navazuje na bohatou historii a rodinné kořeny. Jeho cílem je zachování kvality půdy a životního prostředí, proto vína vznikají organickým a bio-dynamickým procesem a jsou nefiltrovaná, a v některých případech vůbec nepoužívá síru, čímž zachová organické vlastnosti vína. Jeho vína jsou dynamická s mladistvým projevem i po několika letech a mají osobitý charakter.

 

 

 

 

 

Domaine André Berthet-Rayne Cairanne „Thalie“ Rosé

 

Odrůdy: Syrah, Cinsault, Grenache

V Domaine André Berthet-Rayne se vášeň pro pěstování vinné révy a produkci vína přenáší z otce na syna již po čtyři generace. Když v roce 1880 pradědeček zakládal vinařství, rod vlastnil pouze 6 hektarů vinic a olivový sad. André dnes hospodaří na 22 hektarech vinic, které se nacházejí na území města Cairanne na levém břehu řeky Rhôny. Většinu vinné révy tvoří staré šedesátileté keře a některé mají i 100 let. Andrého vína jsou elegantní a rafinované zároveň.

 

 

 

 

 

 

 

Domaine de l‘Amauve Vin De Pays De Vaucluse

 

Odrůdy: Grenache Noir, Syrah

Majitelem domény je Christian Voeux, který dříve 24 let pracoval jako ředitel ve vinařství Mont Redon v Châteauneuf-du-Pape a v oblasti patří mezi uznávané enology. Nyní hospodaří na vlastních vinicích o rozloze 10 ha. Pěstování vinné révy v doméně je tradiční a spadá do ekologického zemědělství. Výtěžnost je regulována a sběr se provádí výhradně ručně. Christianova vína jsou komplexní ve vůni i v chuti, harmonická a na patře krásně sametová.

 

 

Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Sleduj naše profily
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Archív
Please reload

Tagy
Please reload

 © 2016 - 2019 Na břehu Rhôny