Bonne Dégustation - (Ne)Rhônská vína

Degustace (Ne)Rhônských vín, aneb ochutnávka vín z oblasti Jura

 

V úterý 20. června v našem vinném klubu Za Rohem společně ochutnáme vína, na která jste v našich vinných barech dosud nebyli zvyklí, ale nově se staly stálou součástí naší nabídky. Představíme vám oblast Jura, která je mezi znalci a milovníky vína dobře známa. Konkrétně z apelace AOC Arbois.

 

Jura se nachází v regionu Burgundsko-Franche-Comté při hranicích se Švýcarskem, konkrétně s ženevským kantonem. Produkce vín v této oblasti není příliš velká. Snad i proto nejsou zdejší vína tolik známá. Ovšem jejich kvalitu a specifický charakter každý milovník a znalec vína dobře zná. 

 

Mezi zdejší pěstované odrůdy patří zejména Savagnin a Chardonnay, kterým zdejší podloží i klima náramně svědčí a mají možnost tu krásně vyzrát. Z Chardonnay se tu vyrábí šumivá vína Crémant vyrobená tradiční metodou sekundárního kvašení v láhvi. I ta na degustaci ochutnáme.

 

Jako úvod do degustace ovšem načneme skvělé P'tit cochon.- víno vyrobené metodou Pet-nat od našeho kolegy Petra. Tím zároveň představíme speciální edici vína, vyrobeného pouze pro Na břehu Rhôny.

 

Těšit se tedy můžete na 8 vzorků báječných a nevšedních vín včetně Chardonnay ročníku 1997! Samozřejmě nebudou chybět nejen francouzské speciality k zakousnutí.

 

Cena degustace za osobu je 650,- Kč.

Rezervace na: tomas@pasapas.cz

Začínáme v 19:00.

 

Představu o vínech z oblasti Jura, která budeme tento večer degustovat, si můžete udělat při návštěvě našeho e-shopu zde: Domaine -Villet

 

Těšíme se na Vás!

 

Tým na břehu Rhôny

 

 

 

Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Sleduj naše profily
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Archív
Please reload

Tagy
Please reload

 © 2016 - 2019 Na břehu Rhôny